Hypoteční kalkulačka
Hypoteční kalkulačka – srovnání nabídek hypoték online
Vybrat tu správnou hypotéku na míru není vůbec jednoduchá záležitost. Zorientovat a zjistit podmínky nabídek hypotečních úvěrů v různých bankách je časově náročné. Nicméně existuje nástroj, který celý tento proces zjednoduší a zrychlí. Jmenuje se hypoteční kalkulačka online a funguje na principu srovnání nabídek hypotečních úvěrů všech bank v České republice a to na základě základních údajů, které uživatel zadá, jde například o hodnotu nemovitosti, požadovanou dobu fixace, požadovanou celkovou výši úvěru apod. Kalkulačka je k dipozici pro všechny zcela bezplatně a opakovaně. S její pomocí tak najdete hypotéku, která vám bude vyhovovat po všech stránkách. Vybranou hypotéku si pak můžete zřídit s pomocí hypotečního poradce, doporučujeme to, protože Vám v bance vyjedná často ještě lepší podmínky, než ukáže kalkulačka hypotéky či než Vám nabídne banka sama, pokud se jí zeptáte jako „obyčejný“ klient. Hypoteční poradce totiž ví, kam až banka může zajít, hypoteční trh zná velmi dobře a zajistí tak vždy výhodnější podmínky, než byste si domluvili v bance sami. Jeho služby bývají zdarma, stejně jako poradenství a pomoc při čerpání hypotéky, vyřešení administrativy a další služby.
Jak online hypoteční kalkulačka funguje?
Hypoteční kalkulačky fungují na velmi jednoduchém principu. Většinou stačí zadat hodnotu nemovitosti, požadovanou délku fixační doby a žádanou výši úvěru. Délka splatnosti přímo ovlivňuje částku, kterou budete měsíčně splácet. Můžete si zvolit menší částku a splácet tak hypotéku déle. Jestli máte jistotu dobrého příjmu a můžete tedy platit měsíčně vyšší sumu, budete pravděpodobně chtít hypotéku splácet kratší dobu. Zároveň volba délky fixační doby ovlivní výši úrokové sazby. Po zadání parametrů vám systém najde tu nejlepší hypotéku pro Vás. Pokud byste potřebovali zjistit podrobnosti o vybrané nabídce hypotéky u konkrétní banky, doporučujeme vám sjednat si schůzku s hypotečním specialistou. Schůzka je nezávazná, nebude Vás do ničeho nutit, pouze Vám poskytne nejdetailnější informace o nabídce hypotéky, kterou jste si vybrali, ale zároveň poradí výhodnější, pokud taková je, a na Vás pak je, pro co se ve finále rozhodnete.
Důležitost pravidelného příjmu při hypotéce
Máte stabilní zaměstnání s jistým příjmem, ale stále bydlíte v podnájmu? Přemýšleli jste už o možnosti pořídit si něco vlastního? V podnájmu dáváte každý měsíc stranou finance, které byste jinak mohli vložit do vlastního bydlení. Navíc není lepší pocit, než mít své bydlení, které si můžete zařídit přesně podle sebe a nemusíte se bát konce nájemní smlouvy, problému s vlastníkem nemovitosti či investic do cizího, které Vám nikdo nevrátí. Předpokladem pro získání hypotéky je mít dostatečný a pravidelný příjem a absence dluhů, popřípadě žádný záznam v registru dlužníků.
Hypoteční poradce – ano či ne?
Mnoho lidí se spolupráci s hypotečním poradcem brání. Mohou mít pocit, že se je bude snažit nátlakem dostat k podpisu hypotéky u konkrétní banky či nedoporučí tu nejvýhodnější hypotéku, třeba protože má u jiné banky lepší provizi. Nicméně není tomu tak – spolupráce s hypotečním poradcem je skutečně spolu-práce. Hypoteční poradce zná aktuální situaci na trhu, řeší s klienty žádosti o hypotéky dennodenně, ví, kam až banku může „dotlačit“ a jak moc výhodné podmínky může banka nabídnout. To vše pro Vás zajistí, můžete tak ušetřit velkou sumu peněz. Ušetří Vám také čas při administrativě spojené se sjednáváním hypotéky. A stejně tak Vám pomůže sestavit finanční plán či poradí, jak si uspořádat měsíční výdaje tak, abyste měli na měsíční splátku hypotéky po celou dobu jejího splácení, jaké si odkládat pravidelné rezervy apod.
I pokud jste již hypoteční kalkulačku vyzkoušeli a našli si několik nabídek hypotéky, které by Vám vyhovovaly, ale stejně si nejste jistí, jak máte začít a jakým způsobem bude vše probíhat, zkuste se poradit s hypotečním poradcem. Ten má v tomto oboru již mnohaleté zkušenosti, prošlo mu rukama mnoho klientů a dle vašich požadavků je schopný doporučit tu nejvýhodnější hypotéku.
Hypoteční úvěr není definován jen úroky a délkou fixace, je zde spousta dalších proměnných, které si člověk v první chvíli ani neuvědomí. Hypoteční makléři mají přehled o kompletních podmínkách hypotečních úvěrů.
Jak při volbě hypotéky začít?
Prvním krokem je projít si nabídku všech bank, které připadají v úvahu. To lze udělat osobně, stojí to ale mnoho času a domlouvání schůzek v bankách, doporučujeme tedy využít online srovnávače hypoték alias hypoteční kalkulačky online, kterou jde používat z pohodlí domova.
Když máte svoje favority a okruh bank je zúžený, je potřeba si sednout a detailně projít veškeré informace, které s poskytnutím hypotečního úvěru souvisí. Procenta úroku jsou první věcí, o kterou se zajímáme, ale existují i další věci, které je třeba brát v úvahu a které vám mohou splácení znepříjemnit, nebo naopak ulehčit. Jak vysokou hypotéku mi banka poskytne a kolik budu muset hradit ze své kapsy? Na jakou dobu si nechám hypotéku fixovat? Kolik přesně jsem schopen měsíčně splácet? Co když přijdu o práci a budu nějakou dobu bez finančních prostředků? Nabízí banka možnost předčasné splátky a za jakých podmínek? Jaké jsou další poplatky spojené se zřízením a čerpáním hypotéky?
Výše splátky se odvíjí od délky splácení, pokud si nastavíte délku splácení na 30 let, pro běžného člověka je to sice nepředstavitelně dlouhá doba, ale každý měsíc budete platit dost malou částku na to, abyste na splátky měli i v těžších životních situacích. Když si zvolte kratší dobu splácení, suma odváděná každý měsíc na vlastní bydlení bude sice poněkud vyšší, ale zase budete brzy v klidu a bez závazků vůči bance. Je dobré si uvědomit, že v případě delší doby splatnosti zaplatíte bance mnohem více na úrocích, proto si dobu splatnosti předem dobře rozmyslete.
Jestli jste již slyšeli o tom, že teď je ten správný čas na požádání o hypotéku, tak jste slyšeli správně. Úrokové sazby hypoték se momentálně pohybují na svém historickém minimu a předpokládá se, že budou pomalu stoupat. Proto pokud o koupi vlastního bydlení uvažujete a chcete si zažádat o hypoteční úvěr, je nyní ta nejvhodnější doba.
Při dokládání příjmu banky zpravidla vyžadují tříměsíční potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Pokud jste podnikatel, je požadováno zpravidla daňové přiznání za uplynulý rok, někdy za uplynulé dva roky.
Z nějakého důvodu nemůžete prokázat příjmy běžným nebo zmíněným alternativním způsobem, jak to vyžadují banky? I tato situace má řešení. Banky nabízejí možnost hypotéky bez dokládání příjmů, většinou takhle ale půjčují menší částky a s vyšším úrokem. Je to tzv. přirážka za riziko, které banky podstupují. Některé banky poskytují úvěr ne na základě zisku z podnikání, ale na základě obratu. Někdy stačí, aby žadatel doložil příjem pouze svým čestným prohlášením, popřípadě doložením dokumentů, které potvrzují jeho finanční zdroje či majetek.
Jak vysokou hypotéku získáte?
Hypotéku na bydlení můžete získat do výše 90 % hodnoty nemovitosti, prostřednictvím hypotéky bez dokládání příjmů vám banky ale půjčí pouze mezi 50 % a 70 % zástavní hodnoty nemovitosti, což může být pro ty, kteří nemají vlastní finanční prostředky, poměrně problematické. Pokud tedy nemáte vlastní rezervy, hypotéku bohužel nezískáte. Na co rezervy a jak vysoké potřebujete si přečtěte v našem článku. Případnou absenci rezerv lze řešit také dalším, například spotřebitelským úvěrem – jak se vypořádat s financováním hypotéky se dozvíte v článku zde.
Pokud je toto vaše první setkání se světem půjček na bydlení, možná vám z toho jde hlava kolem, neváhejte tedy využít služeb především hypoteční kalkulačky z pohodlí domova a v případě jakéhokoliv dotazu se obrátit na hypotečního poradce přímo v místě svého bydliště.
Leave a Reply